MENU

Priestory

1. Ateliéry

Samostatné ateliéry

V Kreatívnom centre Trnava ponúkame na prenájom samostatné alebo prechodné ateliéry na tvorbu pre podnikateľov z kultúrno-kreatívneho priemyslu. Ateliéry sa nachádzajú na prízemí, prvom poschodí a v podkroví, sú bezbariérové a prístupné 24/7. Súčasťou spoločných priestorov sú kuchynky a oddychové zóny. Kreatívci tu nájdu okrem zázemia aj príležitosť na rozvoj svojho projektu vďaka novým kontaktom a spoluprácam v otvorenej komunite architektov, ilustrátorov, fotografov, umelcov, grafikov, dizajnérov, či dielní na zachovanie remesiel a tradícií.

 

Vlastný ateliér môžeš získať zapojením sa do programu cez výzvu pre podnikateľov a stať sa tak členom Kreatívneho centra Trnava. Ako člen získaš prístup k spoločným priestorom na workshopy, pracovné stretnutia alebo brainstormingy, môžeš sa zúčastňovať networkingových akcií, vzdelávacích podujatí alebo využiť možnosť propagácie vlastných aktivít v Kreatívnom centre Trnava. Cena za program sa líši v závislosti od veľkosti ateliéru a typu členstva. Viac informácií nájdeš v aktuálnej výzve.

Zdieľaný ateliér

Zdieľaný ateliér je otvorený priestor v zrekonštruovanom podkroví Kreatívneho centra Trnava. Má kapacitu približne 25 miest rozdelených do kójí. Je vhodný pre každého, komu vyhovuje tvorivé pracovné prostredie v rozmanitej komunite začínajúcich kreatívcov, malých podnikateľov a freelancerov.

Súčasťou zdieľaného ateliéru je spoločná oddychová zóna s kuchynkou, bezbariérový prístup, stabilný internet. Samostatný stôl a pracovný priestor 8 m2 môžeš získať zapojením sa do programu prostredníctvom výzvy a stať sa tak členom Kreatívneho centra Trnava. Ako člen máš možnosť využívať spoločné priestory na pracovné stretnutia a zúčastňovať sa spoločných networkingových podujatí. Cena účasti v programe je 50 eur mesačne.

 

2. Spoločné priestory

Prednášková sála

Prednášková sála je náš najväčší priestor vhodný na rôzne druhy akcií s kapacitou do 50 ľudí na sedenie. Ide o čistý, presvetlený priestor na prízemí, dostupný priamo z nádvoria Kreatívneho centra Trnava. Prednášková sála je vhodná na organizovanie workshopov, prednášok, výstav, skúšok divadelných a speváckych zoskupení alebo poslúži ako zázemie pri produkcii akcií na nádvorí.
Vybavenie: projektor, plátno, LCD obrazovka
Zázemie: Kuchynka, toalety, šatňa

Eventová sála

Eventová sála ponúka útulný, presvetlený a variabilný priestor s kapacitou do 30 ľudí. Nachádza sa v historickej časti budovy na prvom poschodí, je dostupná z nádvoria po točitom schodisku. Eventová sála je vhodná na rôzne druhy podujatí ako sú workshopy, školenia, neformálne stretnutia, výstavy a vďaka pianínu aj na spevácke alebo divadelné skúšky a vystúpenia v komornej zostave.
Vybavenie: projektor, LCD obrazovka, klavír

Veľká zasadačka

Reprezentatívny priestor vybavený veľkou LCD obrazovkou vhodný na prezentácie, pracovné stretnutia, porady s kapacitou 12 ľudí. Veľká zasadačka sa nachádza na prízemí s bezbariérovým prístupom a susedí s ateliérmi našich členov.  Je vhodná aj na organizovanie workshopov a tvorivých dielní.

Malá zasadačka

Malá zasadačka sa nachádza na prvom poschodí v historickej časti budovy. Je vhodná pre max 6 ľudí na tímové brainstormingy, operatívne stretnutia s klientmi alebo ako priestor pre našich členov na nerušené vybavovanie telefonátov a online stretnutí.

Workshopovňa

Workshopovňa je naša najmenšia miestnosť určená na stretnutia alebo tvorivé workshopy s kapacitou 5 ľudí. Susedí so zdieľaným ateliérom v podkroví, slúži kreatívcom – členom KCT na nerušené vybavovanie telefonátov, skype callov alebo online stretnutí.

Skúšobne

Klenbové pivničné priestory sú určené pre milovníkov tvorivej atmosféry, produkciu a interpretáciu v hudobnom a divadelnom priemysle. Akusticky upravené skúšobne vybavené technikou sú priestorom pre začínajúce ale i etablované hudobné skupiny a individuálnych hudobníkov rôznych žánrov. Podporujeme mladé talenty, dlhoročných muzinkantov a vytvárame priestor pre podujatia komorného charakteru. Dlhodobý prenájom skúšobne a členstvo v Kreatívnom centre Trnava môžeš získať zapojením sa do výzvy

3. Technické zázemie

FabLab – Fabrication Laboratory

FabLab je miesto, kde si môžeš vyrobiť (takmer) čokoľvek, pomocou digitálneho dizajnu s využitím rôznych technologických prostriedkov. Je vybavený veľkoformátovými a maloformátovými 3D tlačiarňami, 3D skenerom, vinylovou rezačkou a počítačmi s grafickými tabletmi a softvérom. FabLab je o tvorení prototypov a predovšetkým o premene tvojich nápadov na hmatateľný produkt. Môžeš si ho prenajať ako celok alebo sa zapojiť do programov a workshopov s našimi lektormi. Kapacita FabLABU je 6 miest.

MediaLAB

MediaLAB prepája kreatívne, grafické a vzdelávacie aktivity, pre ktoré ponúka vybavenie najnovšími technológiami a softvérom pre virtuálnu realitu, grafickú tvorbu a kreatívne programovanie. Priestor je svojim profesionálnym vybavením vhodný pre cieľové skupiny z rôznych oblastí kreatívneho priemyslu, ako aj umelcov či tvorcov digitálnych hier. MediaLAB má kapacitu 10 miest vybavených počítačmi a headsetmi na virtuálnu realitu a grafickými tabletmi pre profesionálnu grafickú tvorbu s potrebným softvérovým vybavením. MediaLAB môžeš využívať ako člen KCT, zapojiť sa do workshopov s lektormi prostredníctvom výzvy alebo si ho samostatne prenajať na vlastné aktivity.

Dielňa

Dielňa je to správne miesto na manuálnu prácu s rôznymi materiálmi. Svoje projekty z dreva, kovu alebo plastu môžeš posunúť na vyššiu úroveň vďaka profesionálnemu spracovaniu pomocou CNC obrábacieho centra, sústruhu a laserovej rezačky. Dielňa je na prízemí, má bezbariérový prístup a pracovať v nej môžeš ako člen Kreatívneho centra Trnava, zapojiť sa do workshopov cez výzvu alebo si ju môžeš prenajať na realizáciu vlastného projektu. Ďalšie vybavenie dielne: akumulátorový skrutkovač, uhlová brúska, pásová brúska, multifunkčné náradie, okružná píla, priamočiara píla, horná fréza, hoblík, ohýbačka plastov, spájkovačka, paletový vozík, samohybný vákuový manipulátor/minižeriav.