MENU
Prednáška programu Escalator
09.
utorok

Program Escalator pomôže naštartovať Kreatívne centrum Trnava

Escalator je intenzívny program s niekoľkoročnou históriou zameraný na vzdelávanie a profesionalizáciu organizácií a ľudí pracujúcich v kultúrnom a kreatívnom priemysle na Slovensku.

Projekt Kreatívne centrum Trnava bol vybraný ako jeden z účastníkov tohtoročného programu Escalator 2022. Ako jedna zo 6 kultúrno-kreatívnych inštitúcií na Slovensku prejdeme vzdelávacím procesom, ktorého výsledkom bude strategický plán na najbližšie 3 roky. Náplňou programu Escalator je taktiež polročné vzdelávanie v oblasti financovania a time-manažmentu, profitability, komunitného vedenia, fundrasingu a podobne. V rámci programu je tiež k dispozícii mentor, networkingové podujatia a peer-to-peer stretnutia účastníkov programu.
Kreatívnemu centru Trnava bol pridelený mentor Paul Bogen.

Portrét Paula Bogena

Paul Bogen (Cambridge, Spojené kráľovstvo)

Paul Bogen začal svoju kariéru ako herec, komik, DJ a divadelný producent. V rokoch 1990 až 2006 bol riaditeľom umeleckého centra The Junction v Cambridgi s ročným obratom 5 miliónov libier, kde dohliadal na jeho rozvoj . Sedem rokov bol výkonným členom rady a neskôr aj prezidentom Trans Europe Halles. V súčasnosti je riaditeľom výboru v Korjaamo Culture Factory, prísediacim expertom v programe Európskej komisie Creative Europe, lektorom na St. Mary’s University a členom Royal Society of Arts.

Prvý kick-off meeting kde si účastníci určili spoločné fungovanie, nastavili si témy jednotlivých workshopov a spoznali sa medzi sebou, sa uskutočnilo 28.-30.6 v Košiciach. Nasleduje 6 mesiacov workshopov, individuálnych a spoločných mentoringových sedení a následná tvorba strategického plánu. O postupe a výsledkoch programu Escalator vás budeme informovať.