Kreatívne centrum Trnava logo
MENU
Postup a plán workshpov, ktoré poskytuje KCT v Inkubátore pre nepodnikateľov
10.
štvrtok

Naštartovali sme Inkubátor pre nepodnikateľov

O tzv. programoch Kreatívneho centra Trnava sme už viac krát rozprávali aj písali (napríklad tu alebo tu). Programy sú spôsob, akým vieme zapojiť kreatívcov do využívania priestorov a možností KCT. Prvým z takýchto programov je Inkubátor pre nepodnikateľov. Nezľaknite sa názvu, nejde o žiadnu medicínsku procedúru. 😉 Inkubátor je séria vzdelávacích stretnutí a mentoringu v témach, ktoré úzko súvisia s prácou v kultúrno-kreatívnom priemysle. Prihlasovanie do tohto programu sme pred časom ukončili, vyhodnotili a konečne sme mohli pristúpiť k akcii.

Vyštartovali sme! 🚀

Prvé stretnutie našich “inkubátornikov” sa udialo večer 10. novembra. Za KCT musíme priznať, že pred prvým stretnutím naživo sme boli v miernom strese. Prídu všetci? Bude sa im program páčiť? Naplánovali sme témy zaujímavo? A nedali sme príliš veľa uhorky na chlebíčky*? Takéto aj iné otázky nás trápili presne do 18:00, keď sme prvé stretnutie odštartovali. Už po pár minútach nám bolo zrejmé – bude to super. Do Inkubátora sa prihlásilo 16 kreatívcov, ktorí zaplnili prednášovú miestnosť rozprávaním o svojich projektoch a kreatívnych plánoch. Počúvalo sa to výborne! V našom prvom programe máme naozaj rôznorodé projekty a tešíme sa, že môžu práve ony tvoriť základ budúcej komunity KCT.

* chlebíčky nakoniec neboli, napriek tomu nám bolo super!

Prehľad všetkých projektov Inkubátora pre nepodnikateľov:
Všetky povolania, ktoré máme v Inkubátore Kreatívneho centra Trnava: autorka knihy, ateliér letteringu a písma, vzdelávacia platforma Naša Právnická, maľovanie mandál a obrazov, ručne maľované magnetky, animátorka rozprávok, kurzy štrikovania, hudobník, arteterapia, hlasové workshopy, upcyklácia, šperkár, kaviareň, dizajnové svietidlá

Letíme, čo teraz? 🧐

Program Inkubátor sa úspešne rozbehol. Pre účastníkov sme prichystali sériu vzdelávacích workshopov, ktoré vedú experti v oblastiach podstatných pre každého začínajúceho kreatívca. Pokrývame témy ako základy podnikania, autorské právo alebo možnosti financovania (aj) neziskových projektov a iné. Okrem toho účastníkov čaká 1:1 mentoring, kde dostanú možnosť pomocou reflexie a odborného poradenstva posúvať svoj projekt od plánov až k realizácii. No a nakoniec ich v budúcnosti privítame na Hlavnej 17, v už hotovom Kreatívnom centre Trnava, kde získajú priestory na tvorbu a realizáciu svojich kreatívnych plánov.

Postup a plán workshopov, ktoré poskytuje KCT v Inkubátore pre nepodnikateľov

Znie to dobre, však? Za každým takýmto programom sa ukrývajú stovky hodín príprav a ladenia programu tak, aby sme vedeli ponúknuť zaujímavý obsah, ktorý je zároveň v súlade s dávno naplánovaným projektom KCT. Nebudeme klamať, je to miestami náročné. Motivuje nás však vidina budúcnosti vo fungujúcom kreatívnom centre, v otvorenom priestore ktoré podporuje tvorbu a tvorcov udržateľným a funkčným spôsobom.

Už onedlho spustíme ďalšie programy, ktoré budú otvorené pre ďalšie skupiny ľudí, či ide o podnikateľov, slobodných umelcov alebo fyzické osoby. Ale o tom viac nabudúce.

Takto nám bolo na prvom stretnutí 📺: