Kreatívne centrum Trnava logo
MENU
11.
štvrtok

Open call: Poster design vo Photoshope

📣 Nová výzva pre všetkých čo si vyrábajú vizuál sami.

Plagáty majú byť kreatívne, ale aj informatívne. Používajú sa najmä na propagačné účely a majú zaujať. V tomto kurze sa zameriavame na  základné nástroje a postupy pri tvorbe plagátu na vybraný event.  Adobe Photoshop je jedným z najlepších softvérov pre grafický dizajn. 

V rámci kurzu sa naučíte pracovať so základnými nástrojmi, ktoré Photoshop ponúka a ako ich využiť pri tvorbe plagátu alebo iného propagačného materiálnu na sociálne siete. Počas kurzu si predstavíme pracovné prostredie programu, základné nástroje, formáty….  

Čakajú ťa štyri na seba nadväzujúce workshopy a to: 

1 WS: Prvé kroky vo Photoshope: Dozvieš sa viac o základoch Photoshopu: nastavenia, menu, vytváranie nového dokumentu, vrstvy, užívateľské rozhranie, nástroje. Rozoberieme si hotový plagát na drobné. 

2 WS: Ako vyzerá dobrý plagát: Ako si vybrať tému plagátu, ako ho rozložíš, aké pozadie použiješ. Ktoré sú vhodné obrázky a ako si ich upraviť, a kedy používať akú typografiu. 

3WS: Poster design tvojho eventu: Tu si ukážeme praktické cvičenia na tvojom vlastnom plagáte podľa témy, ktorú si určíš.  S našou pomocou sa naučíš ako nato.

4WS: Iné formáty a tlač: Ako si z plagátu spravím ďalšie formáty na sociálne siete? Čo všetko musíš vedieť pred samotnou tlačou. 

ℹ️ Cena programu je 40 eur.

Počet miest je limitovaný, prihlášku nájdete do 12. 5. 2024 tu 👉https://kct.sk/vyzvy/poster-design-vo-photoshope-2/