Kreatívne centrum Trnava logo
MENU
11.
sobota

Vitaj florista! Osviež si svoju zelenú zbierku na SWAPE rastlín v KCT.

Prerastá ti cez hlavu tvoj divý Jano alebo ťa už omrzeli svokrine jazyky?Príď v sobotu 11. mája do Kreatívneho centra Trnava a zúčastni sa výmeny rastlín. Na SWAP môžeš priniesť rastlinky, ktoré máš nadbytočné alebo premnožené, podeliť sa s nimi a domov si odniesť nový neokukaný kvietok, ktorý osvieži tvoju domácu zelenú zbierku. Vymieňať budeme izbové rastliny, bylinky, ale aj čerstvo zakorenené izbovky.

Privítame aj veľké kvety, ktoré sa ti už nezmestia do domu, a naším priestranným a svetlým chodbám v Kreatívnom centre Trnava dodajú útulnosť a tú správnu zelenú energiu.

Okrem swapu sme na tento deň pripravili aj niekoľko tvorivých workshopov. So SohemiArt si môžeš vyrobiť vlastnú kvetinovú čelenku. Z workshopu Zuzky Peškovej z ateliéru Tvorenie v hojnosti si môžeš odniesť kvet vo vlastnoručne upletenom macramé závesnom kvetináči. Poradíme aj s pestovaním izboviek. Janka z ekologického kvetinárstva Voňavý ateliér sa s tebou podelí o svoje skúsenosti s pestovaním rastlín. „Na workshope sa dozviete, ako správne presadiť rastlinku, ako bojovať proti škodcom a chorobám prírodným spôsobom, bez použitia škodlivých látok. Zoznámite sa s prírodnými postrekmi, ktoré si viete vyrobiť doma z dostupných surovín, ktoré by vás možno ani nenapadlo použiť,“ prezradila Janka jeden z tipov ekologického pestovania.

Workshopy sú bezplatné, na tvorbu kvetinových čeleniek a macramé kvetináčov je počet limitovaný na 10 účastníkov.

V átriu na Hlavnej 17 budú v sobotu rozvoniavať nielen pivonkové kytičky od Janky z Voňavého ateliéru, ale aj káva z Kaviarne Tu. O hudbu sa postará DJ Erik Šiška.  

Tešíme sa na teba, aj z ohnivej ilustrácie na plagáte, ktorej autorkou je naša ateliérnička Žaneta Aradská blabla.illu.

PROGRAM

🪴 10:00 – 17:00 h

SWAP /výmena/ rastliniek – izbových kvetov a byliniek

WORKSHOPY:

🌱 11:00 – 12:00 h & 13:30 – 14:30 h

Tvorba kvetinových čeleniek so Sohemi Art kvetinové čelenky pre deti a dospelých.

🌱 11:00 – 12:30 h & 13:30 – 15:00 h

Kvety v macramé – výroba závesného kvetináča so Zuzanou Peškovou z ateliéru Tvorenie v Hojnosti.

15:00 – 16:00 h

🌱 Rastlinky ako v bavlnke – poradňa pri presádzaní a starostlivosti o izbovky, okrasné kvety a bylinky s Jankou z ekologického kvetinárstva Voňavý ateliér.